$34.90 KDV Dahil
$39.90 KDV Dahil
%13 İndirim
%13İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1 2 >

Led Farlarda Soket Tipleri

Araçlardaki sinyal, ön far , stop gibi lambalar için kullanılan ampullerin türüne, lümen değerlerine ve diğer bazı kriterlerine uygun olarak soket çeşitleri bulunur. Aracınız için uygun olan soket tipini Joyecar’da bulabilirsiniz.

Led Far Soket Çeşitleri

Farklı ampul çeşitleri için farklı soket tipleri bulunur. LED ampuller için soket çeşitleri H1 , H3 , H4 gibi farklı numaralarla adlandırılır. Bütün bu numaralar aynı zamanda sokette yer alan flamanlara, araçtaki donanıma, farların türlerine göre değişir.

Aracın soketine göre farklı led soket çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. X7 ve X5 serileri gibi soket çeşitleri olduğu gibi H numaralar ile adlandırılan seriler de bulunur. Bu serilerde bulunan bazı soket çeşitleri birbirleriyle de uyumlu oldukları için serilerdeki bir modeli farklı çeşitler için de kullanabilmek mümkündür. 

H1, H3, H4, H15 , X Serisi dahilinde X7 sile X5 ve daha pek çok ampule göre uyum sağlayan soket çeşitleri sayesinde aracınızın aydınlatmaları da çok daha doğru bir şekilde çalışabilir.

LED Far Soket Numaraları

LED far soket numaraları sahip oldukları özelliklere göre farklılık gösterir. Aracınızın aydınlatma ihtiyaçları doğrultusunda kullanacağınız ampul türü, çeşitli özellikleri uyarınca soket seçmeniz gerekir.

H1 Soket: Genellikle sis farları ya da uzun farlar için kullanılır. Tek flamanlıdır. Uzun ve kısa farlar için ayrı reflektörler bulunduran araçlarda kullanılır. Bununla birlikte bazı araçlardaki kısa farlar da yine H1 soket tercih edilebilir.

H3 Soket: Sis farlarında tercih edilir.

H4 Soket: Çift flamanlı bir ampuldür. H4 soket tipleri bu ampuller için tercih edilir. 2 adet tungsten flaman bulunur. Bunlardan bir tanesi kısa, diğeri ise uzun ışık huzmesi içindir. Yani uzun-kısa far görevini aynı ampulün yüklendiği, uzun far için bağımsız bir reflektör bulunmayan araçlarda kullanılır.

Bazı soket çeşitleri tek flamanlı ampuller için kullanılsa da farların kullanım amacına göre soket çeşitleri de değişiklik gösterir:

H7 Soket : Genelde kısa farlar için kullanılır.

H8 Soket : Genelde sis farlarında kullanılır.

H9 Soket : Sis ve uzun farlarda kullanılır.

H10 Soket: Genelde sis farlarında kullanılır.

H11 Soket : Sis farlarında kullanılıyor olsa da kısa ya da uzun farlarda da kullanılabilir.

H15 Soket : Çift flamanlı ampuller içindir. Yeni nesil araçların gündüz ve uzun farı için kullanılır.

H16 Soket: Tek flamanlı bu ampuller için uygun olan soket tipidir. Sis farlarında kullanılır.

H27 Soket: Sis farları için kullanılan tek flamanlı ampuller için geçerlidir.

HB3 9005 Soket: Genelde Japon araçların uzun farlarında kullanılan bu ampuller contalıdır ve far dışına sabitlenir. Bu tip ampuller için tercih edilen soketlerdir.

HB4 9006 Soket: Genelde Japon araçlarının kısa farlarında kullanılan bu ampuller bazen sis farı olarak kullanılır. Contalıdır ve far dışına sabitlenir. Tek flamanlıdır.  

Bu soket tiplerinin dışında da farklı soket tipleri bulunur. 

LED Far Soket Seçimi (H3)

Var olan soket tipleri kullanılacak ampulün tipine, kullanım yerine göre değişiklik gösterir. Üretilen soketler de yine bu gibi alanlar ve değişen kriterler göz önüne alınarak üretilir.

Ampullerin aydınlatma gücünü işaret eden lümen değerleri, uzun-kısa far, sisler , sinyaller, geri vites aydınlatmaları gibi yerlere bağlı olarak değişen soket çeşitleri arasından seçim yapacağınız zaman bu kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Soketler de araçların elektrik donanımının bir parçası olacağı için aracınız için yapacağınız soket seçiminde kalitesiz bir tercih yapmak aracınızın elektronik donanımına zarar verebilir. Bu yüzden gerekli kalitedeki ürünleri tercih etmelisiniz.

 

Siz de Joyecar ’dan aracınız için uzun ömürlü, kaliteli ve ihtiyacınıza uygun olan soket çeşitlerini tercih edebilirsiniz.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR