1

Fren Lambaları

Araçların sürüş esnasında durmaları gereken anlarda güvenli bir şekilde seyir halinde olabilmeleri için fren lambalarının kesintisiz olarak çalışması gerekir. Joyecar’da aracınız için ihtiyacınız olan tüm fren lambası seçeneklerini bulabilirsiniz.

Fren Lambaları Nedir?

Araçların seyir halinde gittikleri sırada farlar, sisler haricinde herhangi bir ışığı yanmaz. Ancak bir aracın duracağını ardından gelen araçların anlaması için sürücünün frene basması ile birlikte fren lambaları yanar. Bu sayede arkadan gelen sürücünün öndeki sürücüye çarpması, bir kaza olmasının önüne geçecek bir güvenlik önlemi oluşturulmuş olur. Frene basıldığı zaman aracın arkasında yanan lambalara fren lambaları denir.

Fren Lambalarının Türleri Nelerdir?

Fren lamba türleri lümen değerleri, renk seçenekleri, duy sayıları gibi tasarımında değişiklik gösteren kriterler ile farklı türlerde yer alır. Joyecar’da bulunan serinin içinde ürünler arasında değişiklik gösteren özellikler aracınız için ihtiyaç duyduğunuz kriterlere göre seçim yapabilmenizi sağlar.

Fren Lambaları Türleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her şeyden önce lambalar halojen ve LED olmak üzere aydınlatma teknolojileri bakımından ayrılır. Joyecar X serisi içindeki lambalarda bulunan LED aydınlatma teknolojisi daha güçlü ve daha uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Bazı ürünlerde çift, bazılarında ise tek duy bulunması, arıza ışığı yanması ya da yanmaması gibi farklılıklar da fren lambalarının birbirinden ayrılması adına başka bir kriter oluşurur. Aracın modeline göre uyumlu ola soket tercih edilmelidir.

Fren Lambaları Nasıl Takılır?

Fren lambalarını değiştireceğiniz zaman öncelikle bu bölgeye elektrik gitmediğinden emin olmanız gerekir. Akabinde ise yeni takacağınız lambanın tepe noktasını başka bir yere temas ettirmemek şartıyla kolayca montajını yapabilirsiniz. 

Joyecar’da yer alan fren lambaları, kolayca montaj yapılabilmesi sayesinde avantaj sağlar. Düzgün bir şekilde montajı kolayca yapılabilir ve hemen kullanılmaya başlanabilir.

Fren Lambaları Nasıl Açılır?

Fren lambaları herhangi bir manuel kontrol ya da kumanda gerektirmez. Tamamen güvenlik ve aracın duracağını bildirmek amacıyla yapıldığı için sürücünün frene basması ile birlikte fren lambaları devreye girer. Aynı şekilde sürücü frenden ayağını çektiği anda da hemen söner. Bu sayede aracın durduğu ya da hareket halinde olduğunun bildirimi anlık olarak arkadan seyreden sürücüye yapılmış olur. 

Fren Lambalarını Kimler Tercih Eder?

Fren lambaları her araçta mecburi olarak bulunur. Ancak kullanılacak olan lambanın özellikleri aracın marka, model ve üretim yılına bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte sürücünün isteklerine bağlı olarak da seçimler değişebilir.

Joyecar’da bulabileceğiniz X Serisi içindeki içerisindeki ürünlerde araca uygun soketler bulunabilir ve fiyat/performans ürünü fren lambaları tercih edilebilir. Bununla beraber serideki tüm ürünlerde dahili canbus bulunur.

Bu ve diğer bazı kriterler uyarınca sürücülerin seçeceği ürün fark edebilir. Ancak her ürün için aynı kalite standardı geçerlidir. 1 sene boyunca garanti kapsamı da bulunan ürünlerle ilgili bir sorun yaşamanız halinde de kolayca çözüme kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Trafik esnasında güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilmek, aracı durduracağınız zaman arkanızdan gelen sürücülerin ne yapacağınızı anlayarak olası bir kazadan uzak olmayı sağlamak için siz de güvenli ve kaliteli bir fren lambası tercih edebilirsiniz. 

Siz de hemen Joyecar ürünlerini inceleyerek aracınız için en doğru fren lambasını alarak güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR