1

Araç İçi Aydınlatma

Araçların içinde özellikle de gece sürüşlerinde oldukça faydalı olan iç aydınlatma sistemi için Joyecar’da ihtiyacınız olan pek çok seçeneği bulabilirsiniz.

İç Aydınlatma Nedir?

İç aydınlatma, bir aracın iç kısmında bulunan tüm aydınlatma sağlanmış alanlarda kullanılan aydınlatmalardır. Bu aydınlatma sistemi her araçta bulunur. Doğrudan üretilirken mevcut olan bu aydınlatma sistemi aracın daha sonra modifiye edilmesi ile genişletilebilir olsa da standart olarak da her araçta belli bir kapsamda bulunur.

İç Aydınlatma Türleri Nelerdir?

Bir aracın içinde yer alan aydınlatma sisteminin kapsamı aracın marka ve modeline göre değişiklik gösteriyor olsa da iç aydınlatmada genel olarak tavan lambaları, güneşlik lambaları, bagaj lambaları, torpido lambaları yer alabilir.

Yeni nesil araçlarda çok daha fazla ve konfor odaklı olabilen aydınlatmalar konvansiyonel araçlarda daha kısıtlı bir şekilde yer alabilir. Bu sebeple de iç aydınlatma sistemi için satılan lambalar aracın marka ve modeline bağlı olarak değişebilir. Aracınıza uygun iç aydınlatmayı bulmak için Joyecar ile iletişime geçin.

İç Aydınlatma Türleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Temelde aracın marka ve modeline göre değiştiği için her aydınlatma setinde farklı parçalar bulunur ve bunlar da farklı sayılarda yer alabilir. Tavan aydınlatması her araçta olmakla birlikte her modelde ön ve arka aydınlatma seçenekleri yer almaz. Bazı araçlarda torpido için de bir aydınlatma yer alırken başka araçlar bulunmayabilir. Yine güneşlik bulunan bir araçta bu alan için bir aydınlatma olabileceği gibi güneşlik olmayan araçlarda bu aydınlatmalar yer almaz.

Aracın marka ve modeline göre ortaya çıkan bu değişkenler uyarınca her marka ve modele göre belirlenmiş setler halinde iç aydınlatmalar yer alır. 

İç Aydınlatma Nasıl Takılır?

Araçta yer alan iç aydınlatmaların her biri için farklı şekilde montaj söz konusudur. Bagaj aydınlatmasının takılması ile tavan aydınlatmalarının takılması arasında farklar bulunur. 

İç Aydınlatma Nasıl Açılır?

Aracın marka, model ve üretim yılına göre değişen aydınlatmaların açılması, kullanılması aracın elektronik donanımı, teknoloji ve konfor standartlarına göre değişebilir. Araçlarda ön tavan aydınlatmanın açılması için genellikle bir düğme bulunur. Üç kademeden oluşan bu sistemde kapılar açıldığında yanacak şekilde, kapalı olacak şekilde ve açık olacak şekilde ayarlanması mümkündür.

Torpido ve bagaj aydınlatmalarında bir düğme bulunması yerine daha çok bu kısımlar açıldığı zaman içerisinin görünebilmesini sağlamak amacıyla aydınlatma otomatik olarak devreye girer. Diğer iç aydınlatma türlerinin açılması için de bazı farklılıklar bulunur.

Aracın teknolojik zenginliği ve konfor odağında bu kullanımlar değişiyor olsa da temelde aydınlatmanın sağlanması için gerekli olan iyi bir ampuldür.

Araç İçi Aydınlatmayı Kimler Tercih Eder?

İç aydınlatma her araçta zorunlu olarak bulunur. Ancak daha çok gece sürüşleri yapan bir aracın sürüş güvenliği ve konforu düşünüldüğü zaman tavan ve tepe aydınlatmaları dışında kapı aydınlatmaları, torpido ve bagaj aydınlatmalarının olması bir avantaj sağlar.

Bununla birlikte bu aydınlatmalar için kullanılacak olan aydınlatma türü de halojen ampul ve LED olmak üzere farklılık gösterebilir. Aydınlatma sektöründe sürdürülebilirlik ve verimlilik esasına göre daha çok tercih edilen Led aydınlatmalar araç içi aydınlatma için de yine avantaj sağlar.

Joyecar farklı marka, model ve üretim yılı aralıkları odağında farklı iç aydınlatma setleri sunar. Aracınıza en uygun olan seti tercih ederek aracınız içinde gerekli ve yeterli olan aydınlatmayı sağlamanın yanı sıra uzun ömürlü, kaliteli olması sayesinde de güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünlerimizin sahip olduğu garanti süreleri de beklenmeyecek kadar kısa bir vadede karşılaşacağınız sorunlar konusunda güvence sunar. Siz de aracınız için iyi bir iç aydınlatmak tercih etmek istiyorsanız Joyecar ürünlerine göz atabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR