Park Lambaları

Araçlar geçici olarak park halinde bulunduğunda fark edilebilir olması gereken durumlar söz konusudur. Özellikle geceleri güvenliği sağlayabilecek bu durum için araçlarda bulunan park lambaları sürücülerin park etmesi halinde sürücü tarafından devreye sokulan lambalardır. Siz de aracınız için en uygun park lambasını Joyecar’daki modelleri arasından seçebilirsiniz.

Park Lambaları Nedir?

Aracın hem önünde hem de arkasında yer alan park lambaları, araç park etmiş haldeyken yanar. Farlar ile karıştırılmamalıdır. Park lambaları araçlarda sürüş sırasında yanmaz. Sadece park halindeyken araçların görünür olması, park halinde bulunuyor olmalarını işaret eden lambalar olarak kullanılır. 

Park Lambaları Türleri Nelerdir?

Park lambaları her araçta bulunur. Hem önde hem de arkada yer alır. Bu sayede araçlar önden de arkadan da görülebilir olurlar.

Joyecar’da bunun X serisi içindeki T20 park lambası sayesinde aracınız için doğru bir seçim yapabilirsiniz. T20, 7443 ve W21W soketleri ile uyumlu olan park lambası geri vites, fren, sinyal, stop ve gündüz farı lambaları için de uygundur. 

2600 lümen değeri ile ihtiyaç duyulan parlaklığı sağlayabilir. Beyaz, turuncu ve kırmızı renk seçenekleri sayesinde 3 farklı opsiyon sunar. Canbus kesintisi ışığı yakmaz. Halojen ampulünde soket uyumluluğuna sahip olan her araca uygundur. 1 yıl garantisi bulunan üründe herhangi bir sorun yaşanması halinde Joyecar olarak her zaman çözün sunabiliriz.

Kolayca takıp çalıştırabileceğiniz ve anında kullanabileceğiniz T20 park lambasını aracın soketlerine uygun olarak sipariş edebileceğiniz gibi toplu olarak da sipariş geçebilirsiniz.

Park Lambaları Nasıl Takılır?

Park lambalarının montajını yapmak oldukça kolaydır. Joyecar’dan alacağınız park lambasını takmadan önce yuvaya elektrik gitmediğine emin olmalısınız. Aksi halde bir kaza yaşanması söz konusu olabilir. Elektrik bağlantısını kestikten sonra X Serisi T20 park lambasını kolaylıkla monte edebilirsiniz. 

Park Lambaları Nasıl Açılır?

Genellikle far lambalarının kumanda edildiği alanda bulunan bir düğme ile park lambalarının yanmasını sağlayabilirsiniz. Park ettiğiniz zaman açabileceğiniz park lambalarını hareket halinde olacağınız zaman kapatmanız mümkün olur. Joyecar’da bulunan T20 park lambası güçlü ve kesintisiz ışığı sayesinde park halinde olduğunuz zaman gereken aydınlatmayı sağlar.

Park Lambası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Farklı renklerde ve farklı tasarımlara sahip olan park lambaları seçilse dahi park lambası tercih ederken kaliteli, güvenilir ve uzun ömürlü bir lamba seçimi yapmak önemlidir. Lambanın lümen değeri, montaj kolaylığı, garanti kapsamı ve süresi, kaç duy barındırdığı gibi kriterlere göre seçeceğiniz lambanın fiyatında da farklılıklar olabilir. Ancak günün sonunda aracınız için ihtiyaç duyduğunuz bir seçim yapabilmeniz de ancak bu şekilde mümkündür. 

Park Lambaları Muayeneden Geçer mi?

Araçlarda bulunan bazı başka donanımlar gibi park lambaları da araca sonradan, standartların dışında araca entegre edildiği zaman muayeneden geçmesi ile ilgili bazı soru işaretleri oluşabilir. Park lambaları hiçbir şekilde muayeneden geçmez bilgisi doğru değildir. Bununla birlikte dikiz aynası, camlar, yay kurmalı el freni sistemi, kısa huzmeli far gibi park lambaları da hafif kusurlu sayılır. 

Park Lambalarını Kimler Tercih Eder?

Park lambaları bütün araçlarda bulunur. Park halinde aracın ışıklarının yanması hem sürücü hem de diğer araç sürücüleri açısından bakıldığı zaman bir güvenlik standardı getirdiği için zorunlu olarak hepsine bulunur. 

Joyecar, alanında uzman deneyimi ile sürücülerin isteklerini ve araçların gereksinimlerini bilir. Her araç için uygun olan seçenekleri ile siz de aracınız için en uygun park lambasını Joyecar’dan seçebilirsiniz. Hemen siz de şimdi park lambası almak için Joyecar’ı ziyaret edin.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR